cerna_kronika - QUICK MAGAZÍN | TIŠTĚNÝ ČASOPIS | Aktuality | Zdraví | Trendy | Historie | Právo | Ekonomika | Politika | www.quick-magazin.cz

QUICK MAGAZÍN - LIVE VYSÍLÁNÍ
Aktuality     Zdraví     Trendy     Právo     Ekonomika     Politika     Gastronomie     Eshop     LIVE
Přejít na obsah


KRIMI ZPRÁVY Z ČR


  Č E R N Á   K R O N I K A  krimi svodky


svodka krimi událostí - výběr
identifikace zdroje:
MĚSTSKÉ POLICIE
svodka krimi událostí - výběr
identifikace zdroje:
POLICIE ČRTěhotná žena upadla do bezvědomí, strážníci ji poskytli první pomoc

Ve správný čas na správném místě. Tak by se dala nazvat situace, která se odehrála v sobotu 29. června 2019 v Ostravě Porubě. Hlídka městské policie při výkonu služby spatřila u pokladen jedné z prodejen mladou ženu, která omdlela a upadla do bezvědomí. Strážníci okamžitě k ženě, která nepravidelně dýchala, přistoupili, a poskytli ji první pomoc. Zároveň na místo přivolali zdravotníky. Do příjezdu sanitky se strážníkům podařilo stabilizovat dýchání ženy i zajistit základní životní funkce. Dezorientovanou osmnáctiletou ženu, která dle sdělení přítomné blízké osoby trpí epilepsií a je navíc těhotná, strážníci následně předali k dalšímu ošetření zdravotníkům.
Zdroj: MP Ostrava 01.07.2019, ilustrační foto: pixabay.com

Jízda „na černo“ skončila napadením asistenta přepravy

V drama se proměnila služba asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava v noci na 27. června 2019. Chvíli po půlnoci se společně se strážníky, kteří jim dělali doprovod, nacházeli v Ostravě-Vítkovicích. Zde asistenti vykázali z přepravy dva muže, kteří neměli platný jízdní doklad. Oba sice vystoupili, ale následně se snažili nastoupit do jiné tramvaje, jedoucí stejným směrem. Když zjistili, že jim nebude umožněno využít ani tento dopravní prostředek, jeden z nich fyzicky napadl vedle stojícího asistenta přepravy. Strážníci okamžitě zakročili a útočníka za pomocí donucovacích prostředků zpacifikovali. Dechová zkouška u 36letého útočníka ukázala jedno promile. Ze svého jednání se nyní bude zpovídat u správního orgánu. Napadený muž byl k dalšímu ošetření předán přivolaným zdravotníkům.
Zdroj: MP Ostrava 27.6.2019, ilustrační foto: pixabay.com

Pozornosti strážníka neunikl muž popíjející alkohol u mateřské školy
 
Při běžné hlídkové činnosti v Plzeňské ulici si strážník-okrskář všiml u vchodu do parku Klamovka muže, který seděl na lavičce a popíjel alkohol. Protože je konzumace alkoholu na tomto místě zakázána a navíc se v bezprostřední blízkosti nachází mateřská školka, pojal strážník podezření, že se muž dopustil přestupku proti veřejnému pořádku. Když muže požádal o prokázání totožnosti, oslovený odhodil lahve do koše a igelitové tašky a začal z místa odcházet, bez ohledu na opakované výzvy strážníka. Pak se zastavil, ohnal se igelitovou taškou proti strážníkovi a začal utíkat pryč. Strážník muže doběhl, a protože kladl silný fyzický odpor, uvedl ho pomocí hmatů a chvatů do svěrací polohy. V tu chvíli na místo dorazila další hlídka a přiložila muži pouta. Přivolaná hlídka Policie ČR zjistila mužovu totožnost a objevila u něho trestní příkaz se zákazem pobytu na území členských států Evropské unie včetně informace o jeho vyhoštění z ČR do 14 dnů, tj. do 28. června. Přestupkovým chováním muže se bude zabývat místně příslušný orgán.
Foto a zdroj: MP Praha 21.6.2019

Krvácející seniorku našli v koupelně

 
Na základě aktivace senior linky vyjížděla hlídka městské policie 20. června 2019 ve 4 hodiny v noci do domova pro seniory v Ostravě-Zábřehu. Po zpřístupnění bytu strážníci našli v koupelně na zemi ležet jedenaosmdesátiletou ženu, která krvácela na hlavě po pádu na zem. Sama navíc nemohla vstát. Strážníci na místě poskytli ženě prvotní pomoc a přivolali zdravotníky, kteří si následně ženu převzali k dalšímu ošetření.
Zdroj: MP Ostrava 21.6.2019, ilustrační foto: pixabay.comNávrat na obsah